Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK
Piła
16 - 17 listopada 2019
Zlot został
zorganizowany przez Oddział PTTK w Pile przy wsparciu Starostwa Powiatowego,
Urzędu Miasta i Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile. Komandorem był Jacek
Markiewicz. Na Zlot przybyli przodownicy turystyki pieszej i sympatycy
turystyki pieszej z Oddziałów PTTK województwa wielkopolskiego oraz
województw ościennych.
Podczas narady przodownickiej honorowy przewodniczący Wielkopolskiej Komisji
Turystyki Pieszej Jan Sikorski przekazał uczestnikom Zlotu bieżące
informacje o działalności w województwie wielkopolskim, o ważniejszych
działaniach w zakresie turystyki pieszej w Polsce w minionym roku i
planowanych imprezach ogólnopolskich w roku przyszłym. Podczas narady
wręczono dyplomy dla zasłużonych w turystyce pieszej.
Poruszono również sprawy szlaków pieszych. Zwrócono m.in. uwagę, że tylko
niektóre oddziały przekazują informacje o wykonanych pracach znakarskich i
brakuje informacji o faktycznym stanie szlaków. Informacje na temat szlaków
pieszych uzupełnił przedstawiciel ZG PTTK Paweł Mordal. Ustalono również, że
organizatorem 67 Wielkopolskiego Zlotu Przodowników TP PTTK w dniach 21-22
listopada 2020 roku będzie Oddział PTTK w Środzie.
PRZEBIEG ZLOTU
Sobota 16 listopada 2019
Wyjazd z Piły o godz. 10:30 autokaru z uczestnikami na trasę wycieczki
krajoznawczej na trasie: Śmiłowo (zwiedzanie trofeów myśliwskich senatora
Henryka Stokłosy) - Kaczory - Miasteczko Krajeńskie - Białośliwie - Osiek n.
Notecią (zwiedzanie skansenu kultury ludowej) - Skrzatusz (zwiedzanie
Sanktuarium Maryjnego w Bazylice Mniejszej). Wieczorem odbyła się prelekcja
na temat: "Piła na dawnych fotografiach i kartach pocztowych", a następnie
narada przodownicka.
Niedziela 17 listopada 2019
O godz. 8:45 uczestnicy wyszli na trasę wycieczki pieszej po Pile,
połączonej ze zwiedzaniem centrum miasta oraz Muzeum Staszica i Muzeum
Okregowego. Zwiedzono również nowoczesne Centrum
Światła. Zakończenie imprezy nastąpiło o godz. 14:00.